Polskie Gabiony, Materace Gabionowe

Elewacje z gabionów


Nowatorskim, przykuwającym uwagę rozwiązaniem wykorzystującym kosze gabionowe są elewacje. Elewacje z gabionów z powodzeniem zastępują tradycyjne formy elewacji, pełniąc te same funkcje z kolosalną różnicą od strony wizualnej. Każdy obiekt posiadający taką elewację czy to wznoszony w nowoczesnym stylu, czy tylko remontowany będzie prezentował się imponująco i nabierze ultranowoczesnego charakteru. Elewacje z gabionów potrafią nie tylko znakomicie wkomponować się w naturalne otoczenie, ale co najważniejsze wyróżniają dany budynek na tle innych wznoszonych w najróżniejszych stylach. Niewątpliwym atutem, przemawiającym za wyborem elewacji z gabionów jest również trwałość i odporność oraz fakt, że nie wymaga remontów po latach eksploatacji.
Kosze gabionowe stosowane do konstrukcji elewacji mogą być wypełniane dowolnym materiałem. Rodzaj wypełnienia, frakcja, czy kolorystyka są wybierane indywidualnie co sprawia, że każda elewacja jest niepowtarzalna. Najczęściej powyższe są dopasowywane do istniejących elementów wykończenia danego obiektu.
Elewacje gabionowe kwalifikują się nie tylko do zabudowy jednorodzinnej, ale przede wszystkim są stosowane na budynkach handlowych, czy obiektach infrastruktury turystycznej nadając im nowoczesnego i odważnego charakteru.

Zakres wykorzystania elewacji z gabionów na danym obiekcie może:

  • obejmować wszystkie lub pojedyncze ściany albo tylko jej część,
  • tworzyć dodatkowe narożniki obiektu czy też ozdobne konstrukcje o nieregularnych kształtach,
  • sięgać aż po dach lub tworzyć tylko cokół budynku.

Wszystko podyktowane jest preferencjami klienta, jest ograniczone jedynie wyobraźnią projektanta.

Gotową elewację z gabionów lub jej elementy można dodatkowo wyeksponować dzięki punktowemu, czy kierunkowemu oświetleniu/podświetleniu, co niewątpliwie podniesie jej walory estetyczne.

Naszą pracę doceniło wielu wybitnych architektów. Dzięki wykonanej przez nas elewacji z gabionów powstał unikatowy, a wręcz intrygujący efekt końcowy w postaci „domu wpisanego w otoczenie”. Cała realizacja została opisana w serii artykułów, które można przeczytać tutaj.

Dzięki naszemu kilkunastoletniemu doświadczeniu w zakresie projektowania i budowy elewacji z gabionów możemy zaoferować Państwu profesjonalne, kompleksowe wykonawstwo z gwarancją jakości wykonania.

  e-Katalog

  Piszą o nas


  Cennik

  Historia Firmy

  Kontakt


KONTAKT

Adres do korespondencji:

Jarosz Converters Sp. z o.o.
58-130 Imbramowice
ul. Żarowska 7, Polska

Telefony:

(48) 507 093 029

E-mail: